Kolemjdoucí jen tajili dech při sledování jejich počínání. Mezi řadou aut se šílenci na in–linech proplétali neúměrnou rychlostí. Auta přitom přibržďovala, jedno předjeli zprava, druhé zleva. Jako když šněrujete boty.


Nejasno o tom, zda je bruslař na in-linech v silničním provozu považován za chodce či auto, přimělo Deník obrátit se s dotazem na třebíčského mluvčího Policie ČR Reného Novotného.


Ten odpověděl: „Podle pravidel provozu na silnici platí pro bruslaře na in-linech stejná pravidla jako pro chodce. Proto na chodníku mohou jet jen do rychlosti čtyři kilometry za hodinu a přitom nesmí ohrozit ostatní. Pakliže se bruslař objeví na silnici a kličkuje mezi automobily, nemá tam co dělat. Je to velice nebezpečné a svým chováním tak ohrožuje ostatní.“


Je-li tedy u silnice chodník, měl by bruslař jet po chodníku. Pakliže tam chodník není, musí se, stejně jako chodci, pohybovat při levém okraji vozovky.
Novela silničního zákona, bude-li schválena, by mohla na bruslaře pohlížet stejně jako na cyklisty. Podle policejního mluvčího Novotného se naštěstí na silnicích Třebíčska žádná srážka bruslaře na in–linech s vozidlem či kolem zatím nestala.


Stejně tak ředitel třebíčské městské policie Ladislav Prvák potvrdil, že jejich strážníci zatím žádný případ s bruslaři na ulici neřešili.