„Práce na opravě železničního přejezdu si vyžádají úplnou uzavírku. Termín opravy je naplánován od středy 5. července do neděle 9. července,“ oznámila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Osobní automobily objížďka nasměruje přes Hostákov. Pro nákladní auta nad 7,5 tuny je objízdná trasa navržena po ulici Sportovní směrem na Hrotovice a následně přes Číměř.

Jízdu na Vladislav navíc zpomalují práce na opravě úseku od konce Třebíče po Táborský mlýn. Provoz v těchto místech řídí semafory. Rekonstrukce povrchu by měla skončit do 15. srpna.

Oprava vozovky v Rafaelově ulici

Další omezení čeká na řidiče na obchvatu okresního města na Rafaelově ulici, kde bude Kraj Vysočina provádět souvislou opravu povrchu silnice. „Tato oprava bude rozdělena do tří úseků. Termín opravy je v případě příznivého počasí naplánován na víkend 8. – 9. července. Případný náhradní termín je 15. – 16. července,“ sdělila Irini Martakidisová. Provoz bude v jednotlivých úsecích veden jedním jízdním pruhem a bude řízen kyvadlově, pomocí semaforů.

Padesátkou do Valče

Cestáři také začali opravovat povrch silnice mezi Třebíčí a Valčí. Cesta je průjezdná, rychlost je ale v celém přibližně desetikilometrovém úseku omezena na 50 kilometrů v hodině. Do konce srpna by měla silnice zůstat obousměrně průjezdná, dělníci pracují na takzvaně posuvných pracovních místech.

„Úplná uzavírka komunikace je plánována v termínu 1. září do 31. října. Pokud budou práce na posuvných pracovních místech dokončeny před 31. srpnem, adekvátně tomu bude ihned následovat úplná uzavírka,“ podotkla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Zavírá další úsek na Bráfově

Na hlavním tahu Třebíčí zůstává stále zavřená Bráfova třída. Od začátku prázdnin je uzavírka navíc prodloužena až po ulici Nádražní. Bráfova třída bude neprůjezdná do 30. října.

V Třebíči-Borovině jsou zavřené také ulice Řípovská a Seifertova. Probíhá tam kompletní rekonstrukce vodovodu, kanalizace, plynovodu, vozovky, chodníků a veřejného osvětlení. Práce potrvají do 31. října.