Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Račerovické chce firma pomoci rozšířit parkoviště

Třebíč - Na Račerovické ulici postaví firma K-Stav Třebíč z bývalé kotelny mezi paneláky byty. Tamní obyvatelé jsou přesvědčeni, že parkovacích míst bude ještě výraznější nedostatek.

9.3.2012
SDÍLEJ:

BYTY Z BÝVALÉ KOTELNY MEZI PANELÁKY. Taková je vize nového vlastníka kotelny na Račerovické ulici, který ji hodlá přebudovat na místo pro bydlení. Místní mají obavy, že se před paneláky bude odehrávat ještě větší boj o parkovací místa.Foto: Eva Bártíková

Tímto článkem navazujeme na text zveřejněný v Deníku minulý týden ve středu. Zpřesňujeme informace po schůzce obyvatel se zástupcem stavební firmy a zástupcem třebíčského odboru výstavby, na kterou včera ráno dorazilo na patnáct lidí. Firma přišla se vstřícným návrhem, jak parkovací místa navýšit.

Bývalá kotelna má být přestavěna na devět bytů, což je navýšení počtu o tři byty, proti původně plánovaným šesti.

Pro devět bytů vznikne sedm parkovacích míst v suterénu bývalé kotelny. Dvě další parkovací místa firma zbuduje v blízkosti stávajících parkovacích míst. „Odbor dopravy požadoval, aby bylo na každý jeden byt jedno parkovací stání. A tato podmínka byla splněna,“ vyjádřil se z odboru výstavby třebíčské radnice Ivo Nevrzal a přidal i upozornění: „Za stavební úřad zde nemohu řešit parkovací stání. To přísluší v tomto případě městu, které je vlastníkem pozemku s parkovištěm.“ Místní se domnívají, že nově vzniklých parkovacích stání bude málo. „Vždyť tady už teď se nedá často zaparkovat,“ tvrdil jeden z účastníků řízení s tím, že ne každá domácnost má pouze jedno auto, nepočítaje v to už případné návštěvy.

Řada přítomných obyvatel se proto shodovala, že potřebu rozšíření parkovacích stání bude třeba probrat s městem.

Vstřícný krok nabízí společnost K-Stav. Její stavbyvedoucí Pavel Nejedlý na místě lidem řekl: „Městu máme platit poplatek za zábor zeleně. Chceme proto navrhnout, že bychom za část peněz určených na poplatek vybudovali propojení obou parkovišť.“

Vedoucí dopravního odboru třebíčské radnice Aleš Kratina Deníku řekl, že město konkrétní projektový záměr na rozšíření parkoviště na Račerovické ulici nemá. „Obyvatelům ale nic nebrání, aby vznesli na náš odbor požadavek na rozšíření parkoviště. Zatím ale nic takového od nich nemáme,“ podotkl.

Podobnou záležitost město ještě neřešilo

Podle něj firmou K-Stav Třebíč navrhovaný způsob, že by místo části poplatku za zábor pomohla s vybudováním parkoviště, vyhláška neumožňuje. „Podobnou záležitost jsme dosud ještě neřešili. Přesto si myslím, že pokud bude s městem v této věci jednáno, bude na vedení města, zda najde způsob, jak by se tato záležitost dala vyřešit ke spokojenosti občanů,“ konstatoval Kratina.

Námitky obyvatel k zastínění stávajících bytů, těsně přiléhajících k chystané stavbě, byly smeteny. Nástavba výšku sousedního panelového domu nepřevýší. Že nová nástavba nebude sousedním bytům v panelovém domě stínit, objasňoval na místě přivolaný odborník Vítězslav Pruša, podle něhož zastiňovací diagram jak k datu 1. března, tak i k datu 21. června, vychází pro chystanou stavbu pozitivně.

„Při projednávání změny jsem požadoval vypracování nové studie zastínění. Ta je v souladu s normami,“ uvedl Nevrzal za třebíčský stavební úřad. „Vemte si ale ten výhled. Kdybych bydlel ve třetím poschodí, asi by se mi to nelíbilo. Cena toho bytu se tím znehodnotí,“ nesouhlasil s argumenty jeden z účastníků.

Stavební firma K-Stav Třebíč počítá se spuštěním demolice kotelny už v březnu. Na dotaz o případné prašnosti zareagoval stavbyvedoucí Pavel Nejedlý: „Prašnost by neměla být extrémně odlišná od podobných staveb. K demolici budeme přistupovat co nejšetrněji, v blízkosti zateplení paneláku dojde na ruční demolici stávající kotelny. Dle okolností bude přistaven i kropicí vůz.“

Autor: Eva Bártíková

9.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Šedé kontejnery na sběr kovů stojí už mimo jiné v Ohrazenici.
3

Třebíčsko zaplaví nové odpadní kontejnery na kovové obaly

Ilustrační foto.

Třebíčští dorostenci padli v sousedském derby

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Třebíč – Kanonáda. Tímto slovem by se dalo shrnout další utkání hokejistů Horácké Slavie.

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení