Na Polance návštěvníci od letošní sezony zaplatí:

dospělý 80 korun
senior 60 korun
dítě 50 korun
5členná rodina 210 korun

Zdroj: MÚ Třebíč

„Radě města byla od provozovatelů předložena úprava cen v plaveckém areálu Polanka s tím, že dochází k navýšení částky vstupného v průměru o 10 až 15 korun. Po navýšení je cena srovnatelná s cenami v okolních městech a obcích, které provozují koupaliště. Je potřeba zmínit, že se vstupné na Polance neměnilo od roku 2006,“ komentoval rozhodnutí třebíčský starosta Pavel Pacal.

Podle jeho slov tento krok reflektuje aktuální cenovou úroveň v rámci České republiky, kdy rostou mzdy personálu a provozní náklady na energie.

Zároveň se kvůli deštivému počasí posouvá dokončení rekonstrukce skokanského můstku na Polance o dva týdny. Hotovo má být 27. června. „Sezona bude zahájena v průběhu června o víkendech, dovolí-li to počasí,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

V Aquaparku Laguna nechá město v době pravidelné letní odstávky udělat nový akustický podhled nad hlavním plaveckým bazénem. Nyní jsou tam oranžové polštářky, které nejsou ideální. Zvuk se šíří způsobem, který nevyhovuje sluchu lidí uvnitř areálu. Nový podhled bude stát mezi 700 až 800 tisíci korunami.

Areály Laguna i Polanka patří městu, provozuje je společnost Yashica. Město každoročně dotuje provoz několika miliony korun.