Na startu obdržela drobotina lístek pro shromažďování otisků razítek ze stanovišť, kde se plnily různé úkoly. Ač trasa měřila kolem osmi kilometrů, o zábavu nouze nebyla. Stanoviště totiž okupovaly věhlasné pohádkové postavičky.

Živo bylo hned u prvních zastávek – u tří prasátek si děti mohly dokonce pohladit živá zvířátka – králíky, koťátka a štěňátka, ba dokonce kozy. U čarodějnice Saxany si hlavně hoši zkoušeli, jak se z novin skládá loďka. S králíky z klobouku – Bobem a Bobkem, si děti společně zacvičily. Veselo bylo u veliké řepy, kterou dědkovi a bábě pomáhaly vytrhnout právě děti. „Letos jsme měli na trase kolem dvaceti šesti stanovišť, na nichž byla rozmístěna zhruba stovka pohádkových postav,“ líčil Milan Škorpík z pořadatelského týmu.

Na co byla drobotina nažhavená už na startu, to prozradil šestiletý Zdeněk Švéda z Přibyslavic: „Těším se na Ozáka!“ Že nemohl být zklamán, potvrzovaly výkřiky nadšení dětí i dospělých, nesoucí se právě ze stanoviště s Ozákem. Organizátorům - TJ Sokol Přibyslavice, oddílu kopané s jejich příznivci, náleží za bezvadnou přípravu krásných zážitků velký dík.