Šlo o již druhé třebíčské miminko z babyboxu. „Je to holčička, dnes narozená, pupečník má ošetřený tkaničkou, je vykoupaná a oblečená,“ oznámil doktor zakladateli babyboxů Ludvíku Hessovi. Ten pak navrhl, že miminko dostane na počest královny Elisabeth II. jméno po ní.

Sophia Lavická, 12.8.2022, Třebíč, Nemocnice Havlíčkův Brod, 1570 g
Podívejte se na miminka narozená na Vysočině v 36. týdnu roku 2022

Dívenka dostala do kolébky zlatý dukát od České mincovny. „Alžbětka je po provedení lékařské prohlídky zcela v pořádku. Váží 3310 g a měří 49 cm. Zabalená byla v bílo-růžové dece, ošetřená, vykoupaná, čistě oblečená. Podle lékařů dětského a novorozeneckého oddělení se narodila dnes,“ popisala stav novorozené holčičky ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.

Jedná se v historii o druhé miminko, které bylo umístěné do BabyBoxu Nemocnice Třebíč. První byla v červnu roku 2019 také holčička a jmenovala se Michaela.

Ludvík Hess
Zakladatel babyboxu Ludvík Hess: Do konce roku bude v každém okrese

Kromě dvou miminek v Třebíči již bylo na Vysočině v babyboxech nalezeno deset dětí. Pět v Havlíčkově Brodě, tři v Jihlavě, dvě v Pelhřimově, v Novém Městě na Moravě zatím žádné. Dosud posledním miminkem byl Jaroslav, kterého v Pelhřimově našli loni 23. srpna.