„Řidiči na interaktivních informačních tabulích zjistí aktuální počet volných parkovacích stání, aniž by na parkoviště museli zajíždět. Tento údaj uvidí také v aplikaci pro mobilní telefony. Informační tabule budou na příjezdu od Podklášterského mostu a na průtahu městem směrem od Boroviny i od gymnázia,“ uvedl místostarosta města Vladimír Malý.

Systém umožní posílat řidičům informaci o konci parkovací doby a bude mít možnost prodloužit operativně dobu parkování. Jedná se o patentovanou technologii, která je svým řešením v České republice unikátní.

Nabíjecí stanice pro elektromobily na parkovišti na Komenského náměstí v Třebíči.
Rychlonabíjecí stanice v Třebíči je na několik měsíců zdarma

„Město požaduje formát otevřených dat a data tedy bude moci poskytnout i třetí straně. To se může hodit například pro plánované změny v dopravě, pro různé vývojové studie i pro účely turistického ruchu,“ poznamenala radniční mluvčí Irini Martakidisová.

Senzory budou nainstalovány do 6. listopadu do 20 hodin, kdy bude parkoviště znovu zpřístupněno. „O termínu zprovoznění technologie budeme informovat. Aplikace bude ke stažení na webu města ode dne zprovoznění parkoviště,“ dodala mluvčí.

Most ve Starči před bouráním.
Most ve Starči rychle roste, průjezdný má být do konce listopadu