V první fázi se uskutečnila kontrola stavu protilátek. „Dotkla se víc než 700 zaměstnanců, kteří byli pozváni k testům. Na základě výsledků, které přicházejí, už jsme začali s přeočkováním. Zatím se to týká víc jak dvaceti procent testovaných, kterým lékaři doporučili, aby si očkování zopakovali,“ uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Akce se účastní veškerý personál, který by měl být v běžném provozu a při mimořádných událostech. Jsou to lidé z blokových dozoren, ze strojovny, pochůzkáři, elektrárenští hasiči nebo členové havarijního štábu.

Přeočkování probíhá tak, že přicházejí výsledky testování a když je určité množství zaměstnanců, kterým je nutné dát novou injekci s vakcínou, přijede před elektrárnu sanitka, v níž k aplikaci dojde. Dukovanští nemusejí nikam jezdit.

Spalničky se zatím mezi zaměstnanci elektrárny neobjevily. „Platí přísná hygienická pravidla. Pokud by k tomu přece jen došlo, musela by být přijata opatření. Máme vyškoleno vyšší množství personálu, takže kdyby se nemoc rozšířila, zvládli bychom to. Máme čtyřsměnný provoz, ale směn máme sedm v rámci všech školení. Takže personálu na záskok je dostatek,“ dodal mluvčí Bezděk.