A není to tím, že by děti na tábory jezdit přestávaly. Naopak jich rok od roku přibývá. Tím, co však úměrně k tomu roste, je i nabídka. A Vysočině v tomto ohledu patří první místo. Přesvědčit se o tom můžete na největším webovém katalogu dětských táborů cesketabory.cz.


Asi největším pořadatelem táborů a prázdninových kurzů je na Třebíčsku nezisková organizace STAN. Ta plánuje na letošní rok přes šedesát táborových turnusů. Akce v prvních dvou týdnech prázdnin jsou již obsazené, nebo se tomu již velmi blíží. V dalších obdobích však místa ještě jsou. Přehledně to můžete vidět na jejich stránkách istan.cz.


S desítkou táborů přichází každoročně i Studentský klub katolického gymnázia Halahoj.


„Plné máme oba vodácké tábory a jeden dětský s tématem cesty kolem světa, ale na ostatních pár volných míst ještě je. Zajímavou novinkou je pak anglický tábor Escape,“ popsal současnou situaci Vít Oplatek, předseda občanského sdružení.


Prázdná místa hlásí i Dům dětí a mládeže Hrádek v Třebíči. I zde je však třetina zcela zaplněna. V jejich široké nabídce figurují příměstské tábory pro ty nejmenší, dobrodružné stanové pro starší i sportovní či vodácké.


Léto v sedle


Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Zjistit, co je na tom pravdy, mohou děti ve věku od osmi do patnácti let na příměstském táboře, který v krásném údolí řeky Jihlavy pořádá Jezdecký oddíl TJ Equisport Třebíč v Sokolí.


Naplánováno má celkem sedm turnusů týdenních turnusů. Tábor však není jen o ježdění na koni, i když je této činnosti věnována velká část.


„Účastníci se seznámí všemi činnostmi, které s koňmi úzce souvisí. Každý den děti koně i krmí, mistují boxy (kydají hnůj), stelou koním pilinami i slámou. Denně provádějí základní ošetření koní, včetně jednoduchých veterinárních úkonů,“ přibližuje program Alena Říhová, předsedkyně jezdeckého oddílu TJ Equisport Třebíč.


Hostem táborů bude i národní rozhodčí, který je pravidelně navštěvuje a přibližuje jezdecký sport všem začínajícím adeptům.


„Mezi nejoblíbenější činnosti dětí patří brouzdání řekou na koni, která areálem protéká,“ dodává Říhová.