„Programy pro starší věkovou skupinu se konají jednou za měsíc, vždy ve čtvrtek od 9 do 10 hodin v depozitáři muzea na Kosmákově ulici 1319/66 v Třebíči,“ sdělila Eva Novotná z Muzea Vysočiny v Třebíči.

Cyklus programů začíná 22. listopadu komentovanou prohlídkou s názvem Co ukrývá muzejní depozitář. Kurátorka Božena Kabelíková provede zájemce celým depozitářem, vysvětlí, k čemu slouží, jaké sbírky a podsbírky jsou v něm uchovávány, jak se s nimi pracuje a mnoho dalšího.

V prosinci se etnografka Silva Smutná zaměří na účesy, čepce, šátky k ženskému lidovému kroji, které si návštěvníci budou moci rovněž prohlédnout. Po Novém roce představí Tomáš Hartman betlémy uložené v depozitáři, a to nejen třebíčské, ale i získané od tvůrců nebo sběratelů z jiných regionů. V únoru potěší seniory program věnovaný zbraním ve sbírkách muzea. Celý cyklus zakončí v březnu pracovnice přírodovědného oddělení Muzea Vysočiny Třebíč; seznámí seniory s bohatou, systematicky budovanou botanickou a zoologickou sbírkou.

„Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na telefonu 568 824 642 nebo na mailu m.vesela@muzeumtr.cz," upozornila Eva Novotná. Vstup je zdarma.

Program pro seniory

22. 11. Co ukrývá muzejní depozitář (Božena Kabelíková)
13. 12. Účesy, čepce, šátky k ženskému lidovému kroji (Silva Smutná)
17. 1. Betlémy nejen třebíčské (Tomáš Hartman)
14. 2. Militaria ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč (Jaroslav Bašta)
14. 3. Jak vzniká přírodovědná sbírka (Jana Jelínková, Hana Houzarová, Pavlína Peřinková)