První mířila 9. dubna v půl desáté večer po ulici Kpt. Jaroše. Když se rozhodla přejít ulici, chvatně k ní přistoupil neznámý mladík v tmavě šedém obleku a začal jí rvát z ruky igelitku. A aby toho nebylo málo, nastříkal oběti svého činu na hlavu pepřový sprej.

Přepadená upadla, přičemž obsah roztržené tašky se vysypal po silnici. Najednou se odkudsi vynořilo větší auto, zřejmě Škoda Octavia stříbrné metalízy s tmavými skly. Násilník do něj naskočil a z místa ujel směrem ke hřbitovu.

Co následovalo? Pravděpodobně rychlý převlek pachatele do hnědé mikiny s kapucí a obhlídka města. Ve čtvrt na jedenáct se vynořila další oběť na obzoru. Tentokrát na křižovatce ulic Znojemské s Demlovou, tedy na opačném konci města.
Právě tudy kráčela sedmačtyřicetiletá žena po noční směně. Výtečník k ní opět přistoupil a snažil se jí vytrhnout kabelku. Ona se však zuby nehty bránila.

„Při přetahování upadla a způsobila si drobné oděrky na tváři. Muž kabelku odcizil a opět nasedl do přijíždějícího auta. Celková škoda byla vyčíslena na 10 600 korun.“ informovala třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.
Obě napadené ovšem i přes to, jaký stres prožily, nezapřely pozorovatelský talent a ženám vlastní smysl pro detaily. Darebáka dokázaly policii poměrně podrobně popsat.

Jak sdělila mluvčí Lavická, pachatel byl ve věku 25 až 30 let, štíhlé postavy, vysoký asi 170 až 175 centimetrů. Měl světlé krátké zvlněné vlasy a výrazné tmavé oči. Podle líčení přepadených žen měl vyšší čelo a byl oholený. V prvním případě se vystrojil do kromě zmíněného tmavě šedého obleku, tmavé košile a tmavých mokasín. Nezapomněl na chirurgické rukavice.

„Žádáme veřejnost o informace vedoucí k dopadení neznámého pachatele na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158,“ vyzývá třebíčská policie ústy své mluvčí.