Třítýdenní turnusy opět proběhnou na dvou místech. Tím prvním je řecký hotelový komplex Mare Blue poblíž města Gerakini u Egejského moře. Druhé pobytové místo je Černá hora u Jaderského moře, kde budou mladí rekreanti ubytováni v komplexu Plavi Horizont u města Tivat. A kdo se může pobytu, na který rodiče částečně finančně přispívají, zúčastnit?

„Děti, jež budou v den podání přihlášky pojištěnci VZP, chronicky nemocné některou ze stanovených zdravotních indikací a letos dosáhnou šesti let a nebudou starší sedmnácti let," sdělila tisková mluvčí pojišťovny Jana Víšková.

Zákonní zástupci, kteří chtějí svého potomka s Mořským koníkem poslat za sluníčkem a slanou vodou, by ovšem neměli dlouho váhat. Z jedenácti turnusů je v tuto chvíli devět naplněných. "Ještě je volný pobyt v Černé hoře od 1. do 22. září. Volnou kapacitu má rovněž Řecko od 11. září do 2. října," informoval ředitel marketingu Václav Bendl.

Příjem přihlášek probíhá na každém pracovišti VZP, na Třebíčsku je to pobočka v okresním městě v ulici Na potoce. Rodiče formulář, stejně jako informace, zdarma získají na webových stránkách zdravotní pojišťovny, přímo v pobočce VZP, eventuelně u lékaře. Šance poslat své dítě k moři se definitivně uzavře 29. srpna, případně po naplnění zbývajících turnusů.