Jak upřesnil, dobrovolní hasiči měli jen dva větší zásahy, ale bouřka ve městě řádila. „Řekl bych že bouřka šla jedním pruhem. Na ulicích jsou ulámané větve. V domech, těch starších, co měly okna na západ mají někde vytlučené tabulky,“ upřesnil Růžička.

V okolí města zase hasiči vyjížděli ke stromům spadlým přes silnice. „Až dokončíme práci v Konírně, pustíme se do popadaných stromů,“ dodal hasič. Hned pět stromů najednou museli odstraňovat hasiči v lokalitě Dubenky na Jihlavsku. Celkově vyjížděli k desítkám případů.

Nejmodernější zázemí pro operace. Třebíčská nemocnice otevřela nový pavilon.
Nejmodernější zázemí pro operace. Nemocnice Třebíč otevřela staronový pavilon

Situaci ve městě popsal i Petr Beránek z místního zámku. „V Budějovicích byla bouřka hodně ošklivá. Na Konírně to poškodilo střechu. Známí mi říkali, že mají na domácím bazénu také rozbitou střechu,“ dodal Beránek.

Poškození střechy na budově Konírny potvrdila asistentka ředitele Městského kulturního střediska Beseda Kristýna Lukášová. „Nějaké škody na střeše jsou, ale přesně to budeme vědět ráno,“ upřesnila.

Silnou bouřku na Třebíčsku a v okolí Moravských Budějovic oznámili už odpoledne i meteorologové z Brna. Jednalo se o takzvanou jižní linii bouřek, která postupovala z Třebíčska k severovýchodu. V okolí Moravských Budějovic a Třebíče byly popadané stromy. Vinou silných nárazů větrů o síle až 90 kilometrů v hodině, přidaly se i kroupy.