Patnáctého ročníku výstavy se zúčastnilo dvanáct dospělých fotografek a fotografů, k nimž se přidaly ještě děti ze Základní školy Havlíčkova. Jedenáct dívek a dva chlapci se na dvou panelech prezentovali snímky, které vytvořili v rámci školního předmětu Digitální technologie. Tyto fotografie byly velice zdařilé a směle konkurovaly těm, které pořídili jejich starší kolegové.

Všichni zúčastnění fotografové dodali celkem sto osmdesát fotografií, jak barevných, tak černobílých. Jejich téma bylo velice pestré, což je dalším poznávacím znakem moravskobudějovické výstavy. Vybere si na ní totiž každý přesně podle svého gusta. „Pro fotografie máme my lidé každý svůj vkus,“ souhlasila členka kulturní komise Drahomíra Brzobohatá, která výstavu zahajovala. „Každý se na ně dívá ze svého úhlu pohledu, všechny snímky na výstavě jsou však dobré a hezké. Přesně jak řekl Shakespeare, že každá krása tkví v oku pozorovatele,“ glosovala Brzobohatá.

Na výstavě jsme tak mohli vidět motivy z Moravských Budějovic i ze zahraničí, realistické i stylizované snímky. „Obdivuji, co dovedou ty děti. Něco takového bych vytvořit nedokázal, na to už musíte mít odmala grafické cítění. A z těch dospěláckých fotografií se mi letos asi nejvíce líbí fotky Luboše Janouška. Hlavně ti tučňáci a ta modelka,“ uvedl Pavel Ryška, který výstavu navštěvuje od jejího prvního ročníku.

Kdo se letos výstavy Fotofandi zúčastnil:

- dospělí: Tibor Andrejkovič, Lenka Bastlová, Antonín Bulička, Pavel Čírtek, Karel Diviš, Jan Dvořák, Luboš Janoušek, Lenka Jarolímová, Ivana Navrkalová, Karla Nixová, Jan Švaříček, Aneta Žákovská

- děti: Petra Bendová, Nikola Beranová, Lucie Binderová, Zuzana Čtveráčková, Eliška Dračková, Bára Dvořáková, Patrik Fiksa, Valerie Hanáková, Nela Hobzová, Natálie Kovářová, Viktorie Michalová, David Tomala, Veronika Vorlíčková