Od rána ji provázelo podivné tušení. Dneska se něco nepříjemného přihodí! Když čtyřicetiletá Marie z Třebíče sedala na parkovišti v ulici Čajkovského za volant svého nového automobilu, k naplnění její předtuchy zbývalo pár sekund.

„Místo zpátečky jsem zařadila jedničku. Auto sjelo z meze a zastavilo se o panelák. Nestihla jsem vůbec zareagovat,“ vzpomíná.
„Stalo se to 30. března půl hodiny po jedné odpoledne řidičce Škody Fabia. Škoda na autě je odhadem 50 tisíc korun, na fasádě paneláku pět tisíc. Nikdo naštěstí nebyl zraněn,“ potvrdil šéf třebíčské dopravní policie Petr Dobeš.

Parkoviště v Čajkovské ulici vidí zdejší obyvatelé jako mnohaletý problém. Od stráně pod ním jej dělí jen nízký obrubník. A hned pod mezí je chodník, vedle panelový dům. Denně tudy projdou stovky lidí včetně dětí z nedaleké mateřské školky. Kdyby k nehodě došlo v tu chvíli, některé z nich by se nejspíš domů nevrátily. „Nemůžu se z toho vůbec vzpamatovat. O auto, i když ho máme jen chvíli, mi nejde. Co kdybych ale někoho přejela?“, děsí se.

A není první, kdo se ocitl v této nezáviděníhodné situaci. Lidé z ulice pamatují nejméně dvě podobné havárie. „Staly se někdy v zimě. Silnice se mírně svažuje, na náledí to klouže a špatně se vyjíždí. Při minulé nehodě to ale neodnesl panelák, paní se zastavila o strom,“ vybavil si Antonín Široký.
Jak se spolu s dalšími lidmi shodl, uvítali by tu vyšší obrubník, který by případným nehodám zabránil. „Mohlo by zde být i zábradlí. Město by se tím mělo zabývat, parkoviště je nebezpečné,“ míní řidička Marie.

Třebíčský místostarosta Stanislav Mastný včera vzkázal, že stav obrubníků není neřešitelný. Chtějí-li obyvatelé zmíněné ulice úpravy silnice, je nutné sepsat žádost, popsat v ní problém a nastínit svůj požadavek. Ten pak doručí vedoucí odboru dopravy městského úřadu Ivaně Cahové, v jejíž kompetenci jsou mimo jiné právě opravy komunikací. „Letos je ovšem nemůžeme realizovat, rozpočet je hotový. Zařadit to můžeme příští rok,“ předeslal místostarosta.