S neobvyklým experimentem přišli v restauraci na začátku tohoto roku. Tehdy se v mohelennské restauraci rozhodli vyšší ceny na jídelních lístcích kompenzovat výdejem nesnědených pokrmů. Jejich několika měsiční zkušenost ukázala, zda lidé jejich nabídku zneužívají a kdo ji naopak využívá nejčastěji.

Lidé jejich nabídky nezneužívají. Deníku to potvrdil majitel restaurace Karel Malý. „V rozdávání nesnědeného jídla máme v plánu pokračovat minimálně do konce roku. Jsme rádi, že se spotřebuje a nevyhodí,“ zmínil.

Jídlo v Mohelenském dvoře
O jídlo zdarma je na Vysočině zájem, v Mohelně si pro zbytky přišlo pět lidí

Mezi nejčastější návštěvníky pro pokrmy zdarma patří důchodci a kurýři. „Ti se často nestihnou najíst, když pořád jezdí. Vědí, že ho dostanou u nás, pokud ho nesní zákazníci. Šetří jim to čas. Naopak si nevybavuji žádnou tvář, která by se k nám chodila najíst a pak přestala, aby si oběd mohla vzít o pár minut později bez zaplacení,“ pochválil Malý. Že je jídlo k dispozici, lidé poznají podle srdíčka nakresleného na tabuli.

Přes léto je však o výdej menší zájem. „Máme teď hlavní sezónu, takže se jídlo často sní všechno. Navíc máme před restaurací zahrádku. Ne všem je příjemné kolem ní chodit ke kuchyni, kde si mohou obědy vyzvednout,“ uvedl podnikatel s tím, že už dávno přestali počítat, kolik zájemců za nimi přišlo. Malý dodal, že nejvíce jich chodilo na začátku roku. „Čekáme, že až opadne sezóna, tak se jejich počet na podzim zase zvedne,“ zvážil restauratér.