„Na tuto první letošní jarní akci zveme všechny zapálené myslivce, aby si přišli zasoutěžit na lovecký dvojboj a mohli tak vyzkoušet naše nové zařízení,“ nabádal Petr Šerák, předseda mladoňovického mysliveckého sdružení. Nové zařízení podle něj přispěje nejen k lepším možnostem provozování dalších soutěží, ale i sdružování myslivců. „Na lovecké kolo přispěl ze svých peněz i spolek. Mimo to jsme z financí sdružení na střelnici zřídili nové sociální zařízení a zbudovali studnu,“ vysvětlil Šerhák.


Zdejší myslivci soutěží ostošest


„Mladoňovičtí myslivci jsou v obci tradičně aktivním sdružením. Každoročně tu pořádají tři velké střelecké soutěže - O pohár starosty Mladoňovic, O pohár mladoňovického mysliveckého sdružení a O pohár Barchanu Jemnice. Mají tu dobré zázemí. Na jejich akce chodívají hodně i místní občané,“ podotkl Jan Chloupek, starosta obce Mladoňovice. Podle něj přinášejí zdejší myslivci osvěžení do širokého spektra akcí, probíhajících v obci.


„Každou neděli mívají na střelnici dopoledne trénink. Na ten jezdívají i myslivci z okolí. Na akce se chodí dívat i místní, je tam krásná příroda,“ líčil starosta.


Členové sdružení mají plné ruce práce


Zdejší myslivecké sdružení čítá na devatenáct členů z Mladoňovic, Slavíkovic a Lhotic.


„Obhospodařujeme na sedmnáct set hektarů převážně zemědělské půdy, částečně lesa a tři rybníky,“ zmínil předseda mladoňovických myslivců. Podle něj je na honitbách znát, že kvapem ubývá srnčí zvěře.


Jiří Nehyba, člen mladoňovického mysliveckého sdružení přiznává: „Mladí o tenhle sport moc zájem nejeví. Dělám to proto, že je to pro mě bezvadný relax a hlavně z toho mám úžasný požitek z přírody.“ Střelbou se prý zabývá už od roku 1990.


Na svůj nejlepší myslivecký zážitek z poslední doby zavzpomínal: „To bylo loni. Při posledním honu na Štěpána jsme se na stráni nad Asuánem sešli s třebelovickými myslivci, kteří nám tam přihnali dva divočáky. Ty se nám podařilo střelit.“