Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladoňovice vydaly knihu o obci

Mladoňovice - Málokterá vysočinská vesnice se může pochlubit takovou publikační činností, jako je tomu v Mladoňovicích na Třebíčsku. Téměř ke každé významné akci obec vydala nějakou knížku, prospekt či jiný propagační materiál.

3.7.2014
SDÍLEJ:

Kniha zachycuje poslední čtvrtstoletí v dějinách obce.Foto: Pavel Kryštof Novák

Nejinak tomu bylo v těchto dnech, kdy ke čtvrtému sjezdu rodáků vyšla publikace zachycující poslední čtvrtstoletí v dějinách obce. Výsledkem usilovné práce dvojice autorů starosty Jana Chloupka a vydavatele Jaroslava Kalába je dvousetstránková kniha, která jistě potěší nejen místní občany, ale i ty čtenáře, kteří mají zájem o dobrou regionální literaturu. Text je přehledný, čtivý a zajímavý, grafické zpracování pěkné, což je u mnohých, podobných prací často velký problém.

Kniha se věnuje především realizaci a završení mnoha záslužných akcí, které se v Mladoňovicích v letech 1988-2013 podařilo uskutečnit. Na své si však přijdou i zájemci o dějiny obce, lidové zvyky, které se ve vesnici dlouhá léta udržují, představena je práce škol, podniků, spolků a organizací, zachyceny a krásně fotograficky zdokumentovány jsou historické památky. Je to nejen místní kaple sv. Floriana, ale i známé poutní místo Dobrá Voda, které k Mladoňovicím patří, jakož i na jejich katastru se nacházející kříže a boží muka. I tyto drobné sakrální památky byly v posledním čtvrtstoletí z velké části pěkně opraveny.

Kniha, na jejíž realizaci se podílely, mimo obce Mladoňovice, vydavatelství Jarmark a havlíčkobrodské tiskárny, vyšla nákladem 600 výtisků. Až na několik jazykových chyb a nepřesností (např. na str. 10, 12, 114, 116) se jedná o skutečně výjimečnou publikaci, kterou se po právu mohou Mladoňovice pyšnit.

PAVEL KRYŠTOF NOVÁK

Autor: Redakce

3.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení