„V minulém týdnu  obdrželo několik občanů Radkovic pohlednici Radkovic u Hrotovic s velmi vulgárním a urážlivým obsahem. Žádáme proto občany, aby v případě, že by se něco takového dále opakovalo, neváhali a obrátili se na Obecní úřad Radkovice, starostu nebo místostarostu, bude to řešeno ve spolupráci s Policíí ČR,“ stojí v aktuální výzvě, kterou zformuloval místostarosta Miloslav Meca a nechal umístit na web a facebook obce.

Jak textová část pohlednice vypadá? „Je na ní ručně napsaná adresa a podle konkrétního adresáta je nakreslené přirození. U muže mužské, u ženy ženské. Je to nechutné. Samozřejmě toho mohlo lidem přijít víc, ne každý to asi řekne,“ zamyslel se radkovický starosta Milan Hlouch.

Podle jeho slov se to stejné dělo v roce 2017, nyní se situace opakuje. „Dochází nám trpělivost. Dělá to nějaký ubožák," zdůraznil.

Výzvu na obecním facebookovém profilu už místní komentují. V jednom komentáři stojí: „Že to těm lidem stojí za to. Doufám, že to čtou a už se třesou, až na ně jednoho dne zazvoní policie a povedou je po ulici v poutech do auta. Nic jiného si totiž nezaslouží.“

Pokud se do případu opravdu policie vloží, bude ji kromě jiného zajímat, kde se vůbec dají a daly pohlednice vesnice koupit.