Organizátoři z Atleticu Třebíč věří v rekordní účast. „V tuhle chvíli máme přihlášených nějakých 150 běžců, ale jelikož se dá hlásit i na místě, počet účastníků se odhadnout nedá. Každopádně si myslíme, že přes dvě stě lidí přijde určitě," říká pořadatel Tadeáš Mahel. Pro ty, co Běh noční Třebíčí běželi loni, trať neskýtá žádné překvapení poběží se opět samým srdcem židovské čtvrti. Dospělí závodníci si mohou vybrat, zda poběží dvě nebo tři kola, na dorost čeká jedno. Pro děti jsou potom připraveny tratě na Karlově náměstí, kde je start a cíl závodu.

Na tom samém místě čeká účastníky pestrý doprovodný program. Čas mezi doběhem a vyhlášením vítězů účastníkům zpestří třebíčský písničkář Ondřej Herzán, na náměstí rovněž nebude chybět stánek charitativní organizace Světlo pro svět, která se zabývá pomocí nevidomým. Světlo pro svět do Třebíče přiveze svoji slepodráhu, kde si každý bude moci vyzkoušet, jaké to je běžet a nevidět na to. Světlu pro svět rovněž půjde 50 korun z každého startovného. O tom, jaké to je běhat a nevidět na to, dobře ví Ondřej Zmeškal. Nevidomý běžec z Nového Telečkova se totiž také postaví na start Běhu noční Třebíčí. „Běžet a nevidět si pod nohy, i tak to jde. Vzpomínka na židovskou čtvrť zůstala v mém srdci, nyní ji budu vnímat jinak, na místo očí chodidly. Běhal jsem všude možně, ale doma je prostě doma. Přijďte si také zaběhat, rád se s vámi všemi potkám," zve nevidomý běžec závodící v barvách Světla pro svět a Atleticu Třebíč.

Běh noční Třebíčí odstartuje od Tourist pointu na Karlově náměstí v sobotu 29. října v 19 hodin. Už od půl šesté ale běhají děti, přesný rozpis naleznete na nocnibehtrebic.cz. Děti a mládež startují zdarma, dospělí za 150 korun. Závod zajišťuje Atletic Třebíč a tým stojící za vytrvalostním pohárem McRai Cup. Registrace jsou možné i na místě.