„Zkrátka se to naskytlo. Je nám jasné, že obchod už se tady neotevře. Zkoušeli jsme jej provozovat přes vietnamského prodejce, ale ani to se nepovedlo. Lidé z Lukova jezdí nakupovat do Moravských Budějovic,“ vysvětlil starosta Lukova Jan Vidourek.

Piktogramy na třebíčských ulicích značící cyklokoridory. Na řadě míst jsou po několika měsících už značně vybledlé.
Třebíčské cyklokoridory jsou po půl roce sotva vidět. Lidem se to nelíbí

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkObec budovu bývalého obchodu přestavěla za sedm milionů korun, z toho dvě třetiny uhradila z dotací. „Oproti dvěma místnostem, které máme na současném úřadu, to bude úplně něco jiného. Kromě kanceláří či zasedací místnosti tam přestěhujeme i knihovnu. Ta teď sídlí na faře. Přistavěli jsme také archiv a celá budova bude bezbariérová,“ sdělil starosta.

Práce na novém obecním úřadu by měly být hotové do konce května. „Pak počítáme se zhruba měsícem, než se tam všechno nastěhuje a než se tam zabydlíme. Počítáme s tím, že lidé si budou moci nový úřad prohlédnout v rámci dne otevřených dveří,“ doplnil Vidourek.