„Do prázdnin bude průjezdná až po komunikaci směr Slavice.  Silnice je součástí projektu zasíťování pozemků za poliklinikou,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová. Hotová silnice v budoucnu poslouží majitelům nových domků a odlehčí Družstevní ulici.

Do konce listopadu budou parcely za poliklinikou hotové včetně všech přípojek na sítě a přístupových silnic, chodníků, veřejného osvětlení i zeleně. Město zaplatí víc jak padesát milionů korun. Už teď je jasné, že lidi pozemky v této oblíbené části města zajímají.

Prodej parcel příští rok

Virtuální prohlídku místa najdete ZDE.

„Vzniká zde dvaačtyřicet parcel pro výstavbu samostatně stojících domů o výměrách zhruba šest set až osm set metrů čtverečních. Prodej město zahájí pravděpodobně začátkem příštího roku, zájemci už se informují,“ sdělil třebíčský starosta Pavel Pacal.

Kolem zanedlouho povede obchvat města. V tomto úseku ho projektant umístil do čtyři metry hlubokého zářezu v terénu zhruba šedesát metrů od okraje prvních pozemků.

Změní se i prostor za Lidlem a Albertem a tam, kde je dnes jahodové pole. Vzniknou bytové i rodinné domy.

Podzemní garáže i "pečovatelák"

Vzhledem k rozloze a tomu, že jde o bezesporu zajímavé a lukrativní území, se město rozhodlo pro ně pořídit regulační plán. Určí, jak bude moci zástavba vypadat. „Vydání regulačního plánu se předpokládá v příštím roce. Pak se uskuteční prodeje pozemků po jednotlivých částech. Bytová zástavba bude rozdělená na pět sektorů, které bude možné samostatně postavit a provozovat jedním developerem,“ vysvětlila mluvčí.

Každý sektor bude dále rozdělený na dvě až tři etapy výstavby. V severním sektoru bude dům s pečovatelskou službou, nebytové prostory jako kavárna či denní místnost pro děti, startovací byty a podobně.

Počítá se s řadovkami i sólo domky, celkově jich bude mezi čtyřiceti a šedesáti. „Parkování automobilů bude u bytových komplexů zcela řešeno v podzemních garážích, které budou polozapuštěné do terénu,“ dodala mluvčí Irini Martakidisová.