Cenu města Třebíče letos obdrží tři nominovaní. Prvním je polistopadový starosta města Pavel Heřman, dalším hudebník a dirigent Václav Šalbaba a třetím malíř a scénograf Vojtěch Kolařík. Ten připravoval aranžmá pro řadu filmů, jeho výtvarná díla lze najít ve sbírkách nejen u nás, ale i ve Spojených státech amerických, Velké Británii, Německu, Rakousku, Francii, Belgii a Norsku.

„Žiji v Praze, ale v Třebíči jsem bydlel od devětatřicátého roku. Sportoval jsem za Borovinu, připravoval divadelní scény, s jedním divadelním představením Boroviňáků jsme vyhráli i Jiráskův Hronov. A dodnes tam mám bratra a kamarády. Na Třebíč zkrátka nedám dopustit, takže mám z toho ocenění obrovskou radost,“ sdělil k nominaci pětaosmdesátiletý Kolařík, kterého si starší třebíčské ročníky mohou pamatovat i jako výborného hráče někdejšího hokejového klubu v Třebíči-Borovině.

Video: herec Miloslav Mejzlík

| Video: Youtube

Udělení čestného občanství a cen města musí schválit ještě zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Ve většině případů se však jedná o naprostou formalitu. Slavnostní předání těchto ocenění je naplánované na podzim.