V sedmičlenné městské radě má toto uskupení celkem pět zástupců, krom starosty ještě místostarostu Zdeňka Hoška a tři radní – Jiřího Slabého, Jiřího Kopra a Ervína Reegena. Do rady se dostal i Zdeněk Hopian (za KSČM) a Dana Babišová (ANO). Celkem tvoří zmínění nezávislí spolu s komunisty a ANO jedenáctičlennou koalici v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Znamená to, že ODS dosavadního starosty Miloslava Nevěčného, Mladí za rozvoj Jemnice dosavadního místostarosty Petra Novotného a lidovci jsou teď v opozici.

Co jsou hlavní cíle, kterých chtějí noví radní dosáhnout? „Určitě je potřeba dokončit rozdělané akce, to znamená například dodělat biotop, kde už se lidé budou v příští letní sezoně koupat. Pak kanalizaci v průmyslové zóně či zateplení školy,“ vyjmenoval nový starosta Miloň Slabý.

„Máme samozřejmě také vlastní záměry, se kterými jsme šli do voleb, jde nám především o oživení města,“ řekl Slabý. Jak toho chtějí dosáhnout? „Určitě je nutné vytipovat a uvést v realitu lokality pro nové stavební pozemky, o které je mimořádný zájem. A městu chybí startovací byty pro mladé rodiny,“ naznačil další plány.

Zatím má městská rada pouze jednoho uvolněného, tedy plně placeného člena, a to starostu. Místostarosta bude na plný úvazek pracovat pro město od ledna, mezitím ukončí své působení na předchozím pracovišti, kde dělal profesionálního hasiče.

Miloň Slabý s přestávkou několika let žije v Jemnici od narození, je mu 43 let. Je vlastníkem účetní firmy a dosud působil jako finanční ředitel jednoho velkého pražského holdingu.