„Svolali jsme schůzku s nejvyšším vedením firmy Ave. Dohodli jsme se, že nám předloží nějaký návrh řešení. Čekáme na jejich reakci," řekl starosta Pavel Heřman.

Obyvatelé sousedních ulic poukazují na nevhodné umístění překladiště odpadů už dlouho. Minulý týden opakovaně přišli na schůzi zastupitelů. Na radnici také přinesli fotky, na kterých zachytili, jak se při přesypávání odpadů ze svozových vozů do kontejnerů práší. „Když sypou, práší se tak, že není vidět velký nápis Ave na jejich autě. Nic se nezměnilo," poukázal Otakar Dvořák z Okrajové ulice.

Překladiště nedávno také prověřila Česká inspekce životního prostředí. Inspektoři ale naznali, že zařízení se může provozovat dál, protože nezjistili porušení žádného ze zákonů. K provozu zařízení daly souhlas ostatně všechny úřady: Hygienici, krajští úředníci z odboru životního prostředí, na stavbu logistického centra kývli i úředníci stavebního odboru a odboru životního prostředí z Třebíče. To právě místní lidé nechápou. „Město podcenilo vznik prachových látek. Provozovna je nevhodně umístěná," myslí si další soused Lukáš Vrba.

Vedení firmy Ave až dosud setrvávalo na stanovisku, že „logistické centrum je bezpečné a žádným způsobem nezatěžuje životní prostředí". Regionální ředitel firmy Marcel Benda ale nedávno připustil i možnost, že přesun překladiště na jiné místo možný je. Pokud ovšem město nabídne pozemek a uhradí náklady spojené s rozebráním a sestavením nájezdové rampy.