Prvenství bylo pro moravskobudějovické Repetky opravdovým překvapením. „Bylo to obrovské překvapení, splněný sen. Holky si to zasloužily, i o prázdninách pilně trénovaly,“ říká maminka jedné z mažoretek.

Repetky soutěžily v kategorii kadetky, disciplína Tradiční mažoretka. Předvedly pódiovou skladbu a defilé a v konkurenci řady týmů z deseti evropských zemí uspěly. Návrat do Moravských Budějovic se stal oslavou vítězství. Na dívky čekali rodiče s lahvemi dětského šampaňského a konfetami a řádně je uvítali.

Účast na mistrovství se neobejde bez sponzorů. „Děkujeme za finanční podporu Kraji Vysočina, městu Moravské Budějovice a DDM Budík při Základní škole Havlíčkova Moravské Budějovice,“ vzkazuje trenérka Jarka Reháková. „Děkuji i rodičům za podporu a příjemnou atmosféru při soutěži,“ dodává.

Šestnáctého ročníku evropského šampionátu se v maďarsku zúčastnilo 15 dívek ve věku od sedmi do třinácti let. Evropský pohár je zatím nejcennějším triumfem Repetek.

Kdo by chtěl evropské šampiónky vidět, bude si muset pár týdnů počkat. Nejbližší příležitost se naskytne v říjnu, kdy Repetky vystoupí na moravskobudějovickém posvícení.