Jeden z městských policistů totiž uspěl ve výběrovém řízení a dostal se k profesionálním hasičům, tým městské policie je proto nyní sedmičlenný, tvoří jej pět mužů a dvě ženy.

Zájemci by mělo být víc jak 21 let, měl by občan České republiky a mít nejméně maturitu. Projde pohovorem, psychologickým vyšetřením, bude se zkoumat jeho fyzická zdatnost. Důležitý je výborný zdravotní stav, umění jednat s lidmi, znalost českého jazyka, vítána je znalost angličtiny i němčiny.

Hasiči - ilustrační foto
Silný vítr pokácel babickou celoroční máju a rozfoukal ohniště v lesích

V podmínkách výběrového řízení se uvádí, že je nutností řidičák skupiny B a zbrojní průkaz pro skupinu D, který je ovšem možné získat při splnění podmínek po absolvování školení až po nástupu do zaměstnání. To se předpokládá 1. května. Uchazeč rovněž musí prokázat, že nikdy nebyl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin nebo v posledních pěti letech pro nedbalostní trestný čin.

Přihlášku je nutné podat nejpozději do 20. března. A jaký čeká na zájemce plat? „Je to 5. až 8. platová třída,“ uvádí se v oznámení na webových stránkách Moravských Budějovic, kde je víc informací.