Masopust se bude slavit také v Hrotovicích. Sraz masek je v sobotu 16. února v 8 hodin a 30 minut u hasičské zbrojnice. Další masopustní veselí bude v sobotu v Příložanech. Sraz masek je o tři čtvrtě na jednu u bývalé školy a průvod vyjde ve 13 hodin. Večer od 19 hodin bude probíhat sousedské posezení v budově bývalé školy s hudbou Duo Jen Tak.

Ani Stařeč se nevyhne masopustnímu veselí. Sraz masek je v sobotu 16. února v 10 hodin u sokolovny. Na městečku se bude prodávat domácí zabíjačka. Ve Vladislavi mají zase připravený masopustní maškarní jarmark. Ten proběhne v sobotu od 9 do 13 hodin před hasičskou zbrojnicí na městečku. Na jarmarku bude hrát živá hudba a bude se prodávat různé zboží.

Kromě masopustů o víkendu proběhne další série dětských karnevalů. Jeden takový je naplánován v sobotu 16. února v Dukovanech, kde na děti čeká odpoledne plné her a soutěží pro děti. Dětský karneval je v plánu také v Martínkově, uskuteční se v sokolovně.

Maškarní karneval připravili také v Petrovicích, kde proběhne v sobotu 16. února v kulturním domě od 14 hodin. Vstup je zdarma a nebude chybět pásmo her a soutěží za doprovodu písniček divadla Bobo Jihlava.

Karneval pořádají také v třebíčském Předzámčí, kde je v plánu v sobotu 23. února od 14 hodin v expozici Cesty časem. „Každý malý návštěvník v masce obdrží na uvítanou drobné překvapení. Své dovednosti předvedou děti v různých soutěžích a hrách, svou zručnost pak při výrobě masek na obličej. Nebude chybět ani fotokoutek, ve kterém si pořídíte vlastní fotografii jako vzpomínku na tento den,“ řekl Václav Prchal z třebíčského turistického informačního centra. Vstupné je 60 korun za dospělého a 30 korun za dítě.