Policie jeho jednání při natáčení pořadu ČT vyhodnotila jako přestupek. Případ má teď řešit odbor správních činností

„Výsledky šetření jsme předali správnímu orgánu, případ bude řešen jako přestupek proti občanskému soužití,“ sdělil mluvčí Karel Neumann.

Mašek, v současné době v pracovní neschopnosti po napadení na radnici, prý žádné oficiální sdělení zatím nedostal. Podobné zprávy se průběžně dovídá ze svého okolí. „Je-li tomu tak, nic s tím nenadělám. Pořád mám ale pocit, že je to nadsazené. Nikoho jsem neuhodil,“ vyjádřil se včera.

Reportér David Macháček, přímý účastník tehdejšího handrkování s třebíčskými radními, pozitivně hodnotí fakt, že případ byl policií prošetřen a nevyzněl do ztracena. Už kvůli veřejnosti, která tak prý vidí, že něco podobného by nemělo vedení radnice projít.

Hrozí podjatost

Maškův přestupek má nyní v kompetenci Odbor správních činností městského úřadu Třebíč, pod který místostarosta svým bydlištěm spadá. Jelikož je ovšem sám ve vedení radnice, mohlo by v tomto případě dojít k podjatosti. „Účastník správního řízení nebo úředník, který se jím zabývá a cítí se být podjatý, může podat návrh na předání přestupkového řízení jinému úřadu. Pokud se tak stane, městský úřad předá tuto záležitost krajskému úřadu. Ten pak určí, který městský úřad bude věc řešit,“ informoval mluvčí radnice Ivan Přibík.

Miloš Mašek je takovému kroku nakloněn. Rád by, aby se jeho přestupkem zabýval jiný úřad, než třebíčský. Podle něj by později mohlo přijít nařčení, že díky své funkci dostal menší pokutu.

Doporučil by to i lídr opozice Pavel Heřman. „Policie postupovala správně. Svůj závěr musí opravdu předat místnímu přestupkovému oddělení. To však musí posoudit případnou podjatost. Rozhodnutí by jinak mohlo být neplatné,“ konstatoval.

Miloš Mašek se přestupku proti občanskému soužití měl dopustit v září při natáčení pořadu Reportéři ČT po zasedání městského zastupitelstva. Dotazy filmařů směřovaly k údajně pochybnému prodeji pozemků Vídeňský rybník.