Ondrák potvrdil, že si s místostarostou sjednal schůzku kvůli nadměrně hlučnému bydlení. O tu prý hned třikrát marně usiloval již v létě loňského roku. Jelikož nebyl spokojen s dosavadním řešením závad v bytovém domě, chtěl si průběh pondělního jednání nahrávat. Právě to měl být důvod následujícího incidentu, při němž došlo k vyvrácení dveří.

„Spadly na nás a pak na podlahu. Ztratili jsme rovnováhu a potáceli se po místnosti. Přitom mě pan Mašek chytil hlavu do sevření v podpaží. Pokoušel jsem se z toho držení vykroutit, přitom jsem se rukama opíral o jeho trup,“ vypověděl Ondrák. Chvíli nato podle jeho slov do místnosti přiběhla vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu Třebíč Jitka Tobolková. Verzi pana Ondráka o držení „v kravatě“ Miloš Mašek odmítá. Trvá na nečekaném útoku zezadu, jemuž se pouze bránil.

„Šokován jsem si jen chránil hlavu, on do mě bušil a kopal. Je nesmysl, abych se pral s člověkem, kterého jsem si na jednání sám pozval. Na setkání jsem nešel s žádnou averzí,“ řekl včera místostarosta. K útočníkovi prý ani teď necítí žádnou zášť. „Ondrák zřejmě pochopil, že přestřelil a teď se z toho chce vykroutit,“ dodal.

K incidentu mezi Vlastimilem Ondrákem a Milošem Maškem došlo v pondělí v odpoledních hodinách uvnitř místostarostovy kanceláře. Oba muži se sešli, aby projednali Ondrákovu stížnost. Situace se záhy vyhrotila, Mašek poté skončil v místní nemocnici s pohmožděninami hlavy, hrudníku a zápěstí. Tři dny byl hospitalizován, ve středu byl propuštěn domů k doléčení. Případ nyní kriminalisté vyšetřují jako možné napadení veřejného činitele.

 

Co soudíte o napadení místostarosty Miloše Maška?

 

1. Petr Štork, 30 let, seřizovač z Rokytnice nad Rokytnou

O incidentu vím z médií. Došlo k němu pravděpodobně proto, že jsou občané s Maškovou prací nespokojeni. Dotyčný útočník zřejmě neunesl emoce. Měl by se ovšem chovat asertivně. Celé to může mít souvislost s pořadem Reportéři ČT, ale nemusí.

 

 

2. Jindřiška Šidlová, 53 let, vychovatelka z Třebíče

O útoku na pana Maška jsem slyšela jen letmo, politickou situaci v Třebíči nesleduji. Třeba to nebylo jen tak, lidi jsou v dnešní době v různých stresových situacích. Těžko soudit, pokud člověk nebyl na radnici přímo u toho.

 

 

3. Milena Saláková, 36 let, brusička skla z Kněžic

O tom, že na třebíčském městském úřadu došlo k napadení, vím z televize. Netuším, proč se to stalo, ale zřejmě měl ten člověk nějaký pádný důvod. I tak je ovšem agresivní jednání nevhodné a neomluvitelné, problémy tím nelze řešit.

 

 

4. Josef Nováček, 67 let, důchodce z Nového Telečkova

Že byl pan Mašek napaden vím z novin. Podobné chování je samozřejmě špatné. Těžko mohu zrovna tuto záležitost posuzovat, ale domnívám se, že šlo spíše o soukromou věc. Atmosféře v Třebíči, o níž se dočítám v tisku, vinu nedávám.