Je libo pozemek? To bude MASTNÝ – hlásá nápis. Autor? Štěpán Mareš, jak je patrné na první pohled.

„No já příliš nesleduji okresní politiku, kreslím spíš Klause, Havla či Paroubka, ale právě třebíčská kauza Vídeňský rybník, pořad Reportéři ČT – to se prostě nedalo pominout,“ sdělil v úvodu svého komentáře právě Štěpán Mareš.

Soukromá akce

„Je to moje soukromá akce, zaplatil jsem si výrobu plakátu a pronájem plochy na měsíc, tak snad se to bude panu Maškovi aspoň líbit,“ doufá karikaturista známý svou břitkou politickou satirou.

Zda Miloši Maškovi, těžko říct: „Ještě jsem to neviděl, vyjádřím se pak,“ sdělil. Řidičům určitě. Při výjezdu na horizont jeden za druhým nevěří svým očím, hlavy si míní vykroutit a bezděčné výbuchy smíchu mluví samy za sebe. „Exemplář je jeden v okrese, tak ať pobaví,“ slibuje si od své akce Mareš. Kreslíř doufá, že i když se billboard nenachází přímo v Třebíči, divákům kontext neunikne. „Sporný prodej pozemků se proslavil, snad lidi pochopí.“

A ještě jedna věc mu jako karikaturistovi leží na srdci: „Je na první pohled patrné, o koho jde? Hlavní znaky jsem pořádně zdůraznil, tak snad jo.“ Rodák z Okříšek Mareš už se na Třebíčsku v minulosti podobně realizoval. Plakátem s podobiznou bin Ládina a heslem „I já to myslím upřímně“ reagoval v roce 2004 na předvolební kampaň ČSSD.