Odehrála se 2. srpna v úseku, který má dva horizonty a výjezd z parkoviště u rybníku Markovka ve směru od Třebíče na Kožichovice. Šestadvacetiletý muž tam s motocyklem Suzuki R-1000 dvakrát tam a zpět prolétl obrovskou rychlostí. Popáté se trefil.

Devatenáctiletý mladík tam totiž právě začal vyjíždět z parkoviště se svým favoritem. Téměř žádná brzdná dráha motorky jen potvrdila slova očitých svědků o rychlosti okolo dvou set kilometrů v hodině. Na místě z motocyklu nezůstalo téměř nic, úplně shořel.

Jeho řidič na místě zemřel. Muž z auta byl s těžkými zraněními převezen do Brna, naštěstí přežil. Škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun. Při nehodách zemřeli ještě další čtyři motorkáři.
27. července jela dopoledne starší žena přes Mohelno na kole. Nestihla zareagovat včas na chodkyni a z bicyklu spadla tak nešťastně, že se zabila.
U Rudíkova zahynuli nezávisle na sobě dva chodci.

První 7. října opilý vstoupil do jízdní dráhy automobilu. V krvi měl tři promile alkoholu. 12. prosince tamtéž zase muž celý v černém oblečení, který byl slabozraký, ve tmě zkřížil cestu vozidlu. Srážku nepřežil. A do třetice v srpnu jednaosmdesátiletý chodec v Moravských Budějovicích začal nečekaně přecházet silnici. Rovněž střet s přijíždějícím vozidlem nepřežil.

Dva mrtví byli výsledkem nepozorné jízdy řidiče Škody Octavia 21. září v obci Lukov. Na nechráněném přejezdu se střetl s projíždějícím nákladním vlakem. Na místě svým zraněním podlehl jak řidič, tak jeho spolujezdec. Celková škoda byla vyčíslena na 601 tisíc korun.
Celkově při haváriích na Třebíčsku loni přišlo o život šestnáct lidí.