Od prvního dubna se k odběrovým místům u jihlavské a brodské nemocnice přidal odběrový stan v Třebíči, který bude v provozu od sedmi ráno do pěti odpoledne ve všední dni a od osmi do jedné o víkendech.Zdroj: Archiv Nemocnice TřebíčV nejbližších dnech pak vyroste další stan na parkovišti před Nemocnicí Jihlava, aby se tam netvořily fronty. „Nadále pokračují přípravy na spuštění odběrných míst ve zbývajících krajských nemocnicích v Pelhřimově a v Novém Městě na Moravě,“ stojí ve zprávě z jednání.

Kromě toho stále funguje jedna sanitka, která za pacienty vyjíždí z Jihlavy. Lékaři mají nově možnost využívat novou aplikaci. Do té vyplní požadavek na odběr vzorku pacienta a následně mohou sledovat všechny důležité informace související s testováním. Co se týká Kynic, tam prvního dubna končí plošná karanténa a hasiči provádí plošnou desinfekci dle doporučení hygieny.

Na Brodsku museli hygienici obec Kynice, kde hrozilo velké rozšíření nákazy, 16. března zcela uzavřít. Na dodržování ochranných opatření dohlíželi i policisté.
Přehledná grafika: březen s koronavirem na Vysočině

V linkových autobusech cestující stále smí nastupovat jen středními nebo zadními dveřmi a neplatí jízdenky. Odbor dopravy bude navrhovat další redukce nejméně vytížených víkendových spojů. Hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) pak poděkoval všem zainteresovaným za rychlé řešení mimořádné situace v břevnickém domově. Pro veřejnost stále funguje informační linka na telefonním čísle 564 602 602. Dovolá se tam zhruba stovka lidí denně.