Počítá se s navýšením zaměstnanců

Jedna ze tří hal slouží jako sklad originálních náhradních dílů. V ostatních se budou vyrábět vzduchové filtry, sací trubky a další plastové díly. Ve druhém a třetím patře jsou umístěny kancelářské prostory, jednací místnost a technické zázemí.

V současné době zde bude pracovat 94 zaměstnanců. Firma počítá s tím, že během tří let by se měl počet zaměstnanců navýšit o 150 nových pracovních míst. „Jsme rádi, že můžeme tomuto regionu prospět k většímu obchodnímu rozvoji a napomoci k rozšíření nových pracovních příležitostí,“ řekl ve svém projevu jednatel mateřské firmy v Německu Wilfried Lehr.

Kraj opravil příjezdovou silnici

Jak uvedla náměstkyně hejtmana Marie Černá, je třebíčský region jeden s nejvyšší co do nezaměstnanosti. Proto kraj každou podobnou aktivitu na rozšíření výroby vítá. „Do rekonstrukce infrastruktury jsme investovali 27 milionů korun. Opravili jsme most v Přibyslavicích a celou příjezdovou cestu z Třebíče do Nové Vsi,“ vysvětlila Černá.

Jediná pobočka u nás

Společnost Mann a Hummel má jedinou pobočkou v České republice, která je v Nové Vsi na Třebíčsku a zaměstnává téměř 760 pracovníků. Hlavním výrobním produktem jsou filtrační techniky pro automobilový průmysl.