Zrnka symbolicky pohozené rýže na zemi naznačují, co se tam po celý den odehrávalo. V obřadní síni Malovaného domu proběhlo včera hned několik svateb.


Dohromady si 8. srpna 2008 řeklo na Třebíčsku své ano osm párů, z toho sedm v Malovaném domě.


O magické datum byl zájem. Páry si ho zamlouvaly daleko dopředu. „Tenhle datum jsme si plánovali od 7. ledna. Na Silvestra o půlnoci jsme se zasnoubili. Pěkně pod oblohou, za světelné show ohňostroje," vylíčila nevěsta Hana Němcová.


Je mnoho důvodů, proč někteří snoubenci zvolili zrovna tohle datum, plné osmiček. „Vybrali jsme si je, protože nejsme nejmladší a dobře se pamatuje. Ke všemu jsme chtěli pátek a tenhle byl více než vyhovující," prozradili novomanželé, Jiří a Hana Němcovi.


Někteří lidé tvrdí, že osmičky přinášejí smůlu. Proto pověrčivé páry přece jen odložily svatbu o nějaký ten den. „Já sice jsem pověrčivá, čtu si horoskopy, ale myslím, že po desetileté známosti si věříme, takže se toho vůbec nebojím. Spíše naopak," přemítá Hana Němcová.


Kartářky a numerologové tvrdí, že osmička není vůbec dobrá pro manželství, protože ve vztahu mohou vznikat hádky. „Datum nemá podle mě vliv na další osud manželství, vše je jen o lidech", svěřila se Němcová.