„Celý svah i stopa pod vlekem je upravená rolbou,“ zveřejnili. Na svahu leží půlmetrová vrstva sněhu. Oba vleky jsou v provozu v pondělí od 15 do 20 hodin, od úterý do pátku od 10 do 20 hodin. V sobotu se vleky rozjíždí už v 9 hodin, nedělní lyžování ale končí už v 18 hodin.

Lyžuje se i v areálu v Brtnici. První kotva se tam rozjela v pátek odpoledne. „ V pátek jsme zde měli zhruba šedesát návštěvníků. V sobotu už bych počet odhadoval na více než 200 lyžařů,“ přiblížil jeden z provozovatelů vleku.

Ti si jízdu na více než tři sta metrů dlouhém svahu opravdu užívali. „My jsme sem přijeli s dětmi, které se teprve na lyžích učí a ty podmínky jsou pro ně více než ideální,“ uvedla Monika Havelková, jedna z návštěvnic střediska.

Lyžařský vlek v Brtnici je v provozu od pondělí do pátku od dvou hodin odpoledne do osmi večer. O víkendu poté vozí lyžaře od devíti ráno také do osmi večer.

Ilustrační snímek
Řidič si dal před jízdou marihuanu a skončil v ulici V Ráji

V provozu jsou lyžařské areály i v Lukách nad Jihlavou či na Fajtově kopci. Lyžaři tam brázdí celkem tři sjezdovky. Kromě hlavní 430 metrů dlouhé s pětaosmdesátimetrovým převýšením je k dispozici ještě o dvacet metrů kratší tréninková pro mladé sportovce, a pak také dětská pro začátečníky.