Tak takový byl ještě nedávno obrázek, který se naskytl pokaždé, když bylo potřeba navštívit toto zdravotnické zařízení. „Dnes už je to minulost, naši městští strážníci je vypudili,“ poznamenal spokojeně starosta Budějovic Vlastimil Bařinka.

Jenže. Neslušní hoši plnili jen minimálně statistiky nárůstu kriminality ve městě.
Moravskobudějovičtí jsou v meziročním porovnání první v okrese, vagabundi z parčíku byli pouhá špička ledovce.
Krade se tu, nalévá mladistvým, riskantně jezdí, mizerně parkuje.

„Pro ilustraci policie ČR zaznamenala na Třebíčsku za loňský 1300 trestných činů, z toho jenom v Moravských Budějovicích jich bylo 370,“ zmínil starosta Bařinka. Podle jeho slov
bylo mimořádné množství vykradených aut, nenechavci též často navštěvovali byty a chaty.

Lék na tuto bolavou záležitost vidí starosta v nedávném zřízení městské policie. Pozornost budí už jen to, že auto strážníků prokřižuje město. Službu konají ve všední dny do deseti hodin večer, o víkendech mají čtyřiadvacítky, to kvůli kontrole nočních barů, zda barmani nenalévají mladistvým i kvůli dodržování nočního klidu.

Parkování v centru zase Budějovičtí okoukali v Rakousku. „Pořídil jsem si papírové hodiny za dvacetikorunu a parkuju v centru první hodinu zdarma. Je to fajn. Rychle si zařídím, co potřebuju a mizím,“ chválí si jednoduchý, ale účinný systém devětatřicátník Michael. Parkovací místa se pružně uvolňují, vtipálci, kteří odstaví vůz na tři dny a jedou vlakem do Prahy, moc šancí nemají. Městských policistů mají Budějovice čtyři, letos přibudou ještě dva a jako ideál spatřuje radnice počet deset uniformovaných mužů. Pokryli by službami non stop celý týden.

V brzké době dostanou i svůj vůz, mobilní radar, vybavenu jsou botičkami a přístrojem na testování alkoholu v dechu.