Za lidové ceny si mohli odnést jitrničky, jelítka, tlačenku, sekanou, černou a bílou polévku, škvarky a přímo od masa bůček, plecko nebo třeba svíčkovou. „Všechno je to samovýroba. Přivezly se půlky prasat, pracovali jsme na nich už od čtvrtka," líčil Roman Wedra, jeden z rouchovanských dobrovolných hasičů, kteří se na organizaci celé zabijačky podíleli.

„Vystřídalo se nás u toho možná přes třicet. Kromě toho máme ve vsi dva šikovné řezníky a taky kuchaře, kteří na všechno dohlíželi," doplnil Roman Wedra.

Třídenní práce

Ve čtvrtek začali pořadatelé vyškvařením sádla, většina pochutin vznikala v pátek, aby si je už v sobotu ráno mohli koupit ostatní lidé z Rouchovan a okolí.

Dorazila i místní Bronislava Bártová. „Přišla jsem skoro náhodou. Pokazilo se mi totiž auto a kamarád, který mi to spravoval, říkal, že je tady zabijačka. Tak jsem se k němu přidala," vysvětlovala.

V jídelně, která stojí mezi domovem pro seniory a školkou, se podávaly řízky, guláše a polévky. Po většinu sobotního dopoledne byla jídelna zcela plná.

Porci zabijačkové polévky si odnášela i Bronislava Bártová. „Už jsem ji i ochutnala. Je vynikající," pochvalovala si.

Oproti minulému roku to pro ni byla změna. „Bohužel před rokem se na nás nedostalo. Pořadatelé totiž nepočítali s takovým zájmem lidí, všechno bylo okamžitě pryč. Ale chybami se člověk učí, letos je to super. Všeho je dost," poznamenala.

Zázemí hasičům poskytla obec. „Dokonce i pan starosta s námi vyškvářel," připomněl Roman Wedra.

Podle rouchovanského starosty Vladimíra Černého se akce vydařila. Jak by ne, lidé se jen hrnuli. „Oblíbili si to a je to dobře. Dnes už se domácí zabíjačky moc nedělají, z vesnice už drží prase jen minimum lidí," podotkl.