Už čtrnáct dní brázdí vody přehrady nová loď. O plavbu je nebývale velký zájem

„Zájem je ohromný. Lidí je pořád hodně, hlavně o víkendech. Všechno běží tak, jak má. Snažíme se výletníkům co nejvíc vyhovět a splnit, co jim na očích vidíme,“ pochvaluje si zkušený kormidelník a kapitán v jedné osobě Petr Zicha. A jaká jsou přání turistů? „Třeba chtějí někde zastavit nebo zpomalit. Pokud je to jen trochu možné, tak jim rádi vyhovíme,“ dodává optimistický kapitán.

Turisté jsou spokojeni

Lodní dopravu na přehradě provozuje firma Quarter, která má plavidla i na Slapech a Orlíku. Za kormidlo lodě postavila zkušeného námořníka, který se po sladkovodních vodách plaví už od svých patnácti letech. „Začínal jsem jako lodní mechanik. Za svůj život jsem proplul celou Evropu,“ glosuje Zicha. Jak se mu líbí na přehradě? „Jsem tady rád. Loď je krásná, spolehlivá a rychlá,“ říká spokojený kapitán. S plavbou jsou spokojeni také návštěvníci. „Je to pěkné, přehrada je nádherná. I dětem se plavba líbila. Čekala jsem ale otevřenou loď,“ svěřila se Michaela Černá ze Starče. Zájem o cestu lodí byl o minulém víkendu takový, že zdaleka ne všichni zájemci se na palubu vešli. „Až příští rok zájem opadne, bude zážitek z cesty ještě lepší,“ myslí si Černá.

Plány na příští sezonu

Loď jede maximální rychlostí 20 kilometrů za hodinu, ale na přání výletníků se jezdí pomaleji, aby si jízdu mohli víc vychutnat. Letošní sezona potrvá až do konce října. Její dvoučlenná posádka a obsluha baru se nemusí bát studeného počasí, protože loď je vytápěná. A jaké jsou plány na sezonu příští? „Možná budeme trasu rozšiřovat o pět kilometrů a o další zastávky, ale to ukáže až čas,“ svěřil se kapitán.