„Jedná se o románský ochoz kolem kněžiště. Zpestření přinese i prohlídka Zadní synagogy. Zde na začátku prohlídek zatančí taneční soubor Yocheved ze Základní umělecké školy v Třebíči. Vystoupení Yochevedu přibližuje tradice židovské komunity a její kulturu,“ vysvětlila Leona Saláková z informačního centra.

Starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý
Ryšavý byl starostou Okříšek třikrát v jednom dni. Odstoupil a zase ho zvolili

Prohlídky baziliky včetně návštěvy trpasličí galerie budou o státním svátku každou celou hodinu od devíti do patnácti hodin. Prohlídky Zadní synagogy začínají také každou celou hodinu vždy od třinácti do šestnácti hodin. V případě návštěvy trpasličí galerie lidé musí počítat s poměrně namáhavým výstupem. „Počet osob ve skupině je omezený, proto je jak pro prohlídky v bazilice svatého Prokopa, tak i v Zadní synagoze nutná rezervace pomocí emailu či telefonu,“ uzavírá pozvánku do Třebíče Leona Saláková.

Bazilika svatého Prokopa, Zadní synagoga s přilehlým Domem Seligmanna Bauera a Muzeum Vysočiny Třebíč jsou otevřené celoročně. Nadcházející víkend je však posledním, kdy lze navštívit také městskou věž, větrný mlýn a vodojem na Strážné hoře.