„Mít doma na zahradě bazén se stalo už běžnou záležitostí. Zvláště v těchto horkých dnech je to jediné místo, kde se dá vydržet. Mladé rodiny zvláště teď o prázdninách řeší problém, kde se svými dětmi stráví volno. Plovárny jsou přeplněné, a stávají se tak i nebezpečné,“ popisuje současnou situaci prodejce bazénů Poolone Jan Szebista. Přeplněná koupaliště, kde se čekají několikametrové fronty u vstupů, jsou nyní častým obrázkem. Proto dávají lidé stále větší přednost domácím bazénům. „Pořád je mezi námi hodně lidí, kteří se stydí být v plavkách na veřejnosti a mají raději vlastní soukromí. Starší lidé se zase bojí neukázněnosti mladých plavců na koupalištích a rodičům s malými dětmi nevyhovuje kvůli bezpečnosti tak velká koncentrace lidí,“ vyjmenovává nejčastější důvody zákazníků, kteří se rozhodli pořídit si na zahradu bazén.


Přesto, že v rámci úsporných opatření lidé šetří na zbytečných výdajích, bazény si pořizují ve velkém. Je to dlouhodobá investice, kterou využije celá rodina. Kromě toho, že bazén nabízí možnost relaxace, je to místo, kde se ve zdraví dají přežít horké prázdninové dny a zároveň nabízí romantický a terapeutický zážitek.


„Mezi nejoblíbenější tvar bazénu patří oválný, ale chodí k nám i zákazníci se speciálními tvary, které jsme schopni také vyrobit. Díky speciální hmotě, ze které jsou bazény vyráběny, jsou zcela zdravotně nezávadné a ani po několika letech nemění barvu,“ vysvětluje Szebista a dodává, že zahradní bazény si zákazníci vybírají většinou velmi pečlivě z toho důvodu, aby byly v jednotném stylu se zahradou či dvorem.

EVA FRUHWIRTOVÁ