Lektoři a organizátoři připravili nabitý program, který je určený všem pracovníkům dětských organizací, vedoucím táborů a ostatním, kteří pracují s dětmi a mládeží. Zájemci se stále mohou hlásit na www.rvvz-vysocina.cz.

„Účastníci se po zaregistrování mohou přihlašovat na programy, které si sami vyberou. Stačí se podívat na webové stránky. Naší snahou bylo připravit programy, o které bude zájem, a budou pro účastníky využitelné. Cílem je, aby lektoři předali účastníkům praktické zkušenosti, které se týkají práce s dětmi a mládeží,“ přiblížil hlavní organizátor Jan Burda a dodal, že celkem je připraveno šedesát programu a do Třebíče se sjede čtyřicet lektorů.

Podstatná část programu je zaměřená na praktické aktivity s tím, že účastníci si mohou vše vyzkoušet. Organizátoři kladou velký důraz na debatu, neboť právě při této formě komunikace lze vyřešit spoustu otázek. Regionální výměna zkušeností je určena pro všechny, kteří pracují s dětmi a mládeží, nebo o tom třeba uvažují. Programy jsou vhodné pro učitele, vedoucí oddílů, studentů pedagogických fakult a dalších. „Přihlásit se může opravdu každý. Přijedou za námi účastníci, kteří jsou i mimo kraj Vysočina. Budeme rádi, když se k nám připojí ještě další zájemci z Třebíče a okolí,“ řekl Burda.

Organizátorem letošní Regionální velké výměny zkušeností je občanské sdružení Kadet. Tradiční třídenní setkání všech, kteří se věnují volnočasovým aktivitám dětí a mládeže, patří mezi pravidelné akce na Vysočině. Akce se koná v areálu základní školy Kapitána Jaroše.

EVA FRUHWIRTOVÁ