Poškozené silnice ale řidiči samozřejmě nahlašovali i na Vysočině. V anketě o “nejhorší díru v republice” letos přišlo přes web a aplikaci téměř 100 tisíc hlasů.

Na Vysočině vystavili řidiči nejhorší vysvědčení úseku krajské silnice číslo 132 mezi Léskovcem a Horní Vsí. Sice zde proběhla částečná oprava, ale není dokonalá a na silnici zůstaly terénní nerovnosti. Naopak zcela opravený je výtluk na silnici II. třídy mezi Chotěboří a Havlíčkovým Brodem v obci Dolní Krupá. A stejně tak je vyřešený i výtluk v Šafaříkově ulici v Moravských Budějovicích.

Vyhlášením „největší silniční díry“ ale projekt Výmoly.cz nekončí. Motoristé mohou i nadále posílat silničářům informace o stavu silnic, které je trápí. Správci silnic projekt přitom sami aktivně sledují a snaží se na připomínky a upozornění motoristů co nejdříve reagovat. V druhé polovině roku projekt tradičně svou pozornost zaměřuje na aktivitu jednotlivých krajů, která vede k opravám silničních děr. Následně s koncem roku vyhodnocuje, jak byly jednotlivé kraje s opravami nahlášených problematických úseků úspěšné. „Výmoly.cz nejsou místem, kde si na webu nebo přes aplikaci motoristé jen zoufají nad špatným stavem silnic. Cílem není ani konfrontace, ale propojení řidičské komunity se správci silnic. Tím si projekt získává naše sympatie,“ vysvětluje Štěpán Janda, vedoucí redakce Zelené vlny Českého rozhlasu.

Výmoly.cz jdou dál a upozorňují na problémy samotné silničáře. „Urychlí se tak opravy rozbitých komunikací. Takovou aktivitu Zelená vlna plně podporuje. Proto jsme tradičním partnerem projektu od jeho počátků,“ dodává Janda.