„Technologie na promítání je drahá, ze vstupného se nerentuje,“ uvedl nedávno Aleš Bouchal z Městského kulturního střediska v Moravských Budějovicích. Tady se pod širou oblohou nepromítá už dlouho.

Vyhlášené letní kino provozují v Hostimi, což je těsně za hranicí třebíčského okresu. „Je to o lidech,“ vyjádřila se lakonicky k problému Eva Formánková z hostimského obecního úřadu. „Máme tu léta jednoho promítače. Je to fanda do filmu, umí se v tom prostředí pohybovat. Zvládne v předstihu zajistit dobré filmy i termíny promítání. Navíc si dělá vlastní servis promítačky. A náš amfiteátr si lidé taky oblíbili,“ shrnula. Nutno podotknout, že hostimští spojili několik lákadel.

Prostředí je koncipováno tak, že v případě deště si návštěvník může přesednout do kryté části a shlédnout představení celé. Soukromník tu zajišťuje základní občerstvení. A to i v době fotbalu. Hřiště je totiž hned v sousedství. „Finančně je to pro obec, jak se říká, šul nul. Ale návštěvníci se nám vracejí, jsou spokojení,“ dodala Formánková.