„Z řad absolventů Letní univerzity získává Skupina ČEZ každoročně 30 - 40 procent nových zaměstnanců,“ sdělila specialista pro nábor Linda Navrátilová. Cílem letošního 9. ročníku Letní univerzity bylo již tradičně představit mladým technikům fungování jaderné elektrárny. Na sérii odborných přednášek navazovaly zajímavé exkurze, například na reaktorový sál, do skladu použitého jaderného paliva nebo do chladicích věží. „Chtěl jsem se v jaderné elektrárně podívat na místa, kam se každý jen tak nedostane. A také získat přehled o možném budoucím zaměstnání,“ svěřil se Tomáš, student elektro fakulty VUT v Brně.

Ještě před závěrečnou prezentací předsedkyně SÚJB Dany Drábové, která studenty seznámila s vývojem jaderné energetiky ve světě, čekal studenty Letní univerzity test, který ověřil míru nabytých vědomostí. Nejúspěšnějším řešitelem testu byl student strojní fakulty VUT v Brně Jiří Musil, dále pak Lukáš Svoboda z VUT v Brně FEKT a třetím nejlepším byl Roman Káčer ČVUT FJFI.

Čtrnáctidenní „koloběh“ Letní univerzity se rozběhl již na začátku roku, kdy se studentům otevírá možnost přihlásit se na tuto prestižní stáž Skupiny ČEZ. Poté následoval náročný proces výběru. Všichni zájemci o účast prošli psychotesty, na základě kterých byli účastníci vybráni. Letos dostalo příležitost pět dívek a 26 chlapců, všichni studenti předních vysokých škol, technických fakult.