„Největším problémem areálu, aby vůbec stálo za to v něm něco dalšího opravovat a budovat, je stav hlavního bazénu," řekl starosta Třebíče Pavel Janata s tím, že půjde o velmi nákladnou rekonstrukci za částku kolem třiceti milionů korun. „Je to zásadní investice, kterou nepůjde nijak rozdělit ani ošidit," dodal Janata. Podle něj je nyní skelet bazénu ve stavu, který vydrží možná rok, nebo tři.

„Stávající skelet je neopravitelný. Dochází u něj k úniku vody. Neustálým lepením se jeho konec pouze oddaluje. Problém je i s jeho ukotvením do země. Podloží pod ním neustále ujíždí. Skelet v části směrem k řece je mnohdy deset až patnáct centimetrů nad úrovní povrchu," popsal místostarosta Třebíče Pavel Pacal.

Město má seznam i dalších potřebných úprav v areálu, oprava bazénu je však nejnaléhavější. S největší pravděpodobností se v brzké době nedočkají ti, kteří volají po teplejší vodě v bazénu. „S ohříváním se nepočítá. Kdo se chce koupat v teplé vodě, má jiné možnosti," vysvětlil starosta Janata.

V letošním roce město začne s opravou převlékáren někdejších tamních říčních lázní. Městu se letos podařilo na rekonstrukci památky získat dotaci sedm set tisíc korun z Ministerstva kultury. Svůj podíl přidá také město.

„Letošní první etapa bude stát milion sto padesát tisíc korun. Nejdůležitější věc, kterou je potřeba udělat, je výměna nosných sloupků. Od země jsou uhnilé a je ohrožena statika celé stavby," popsal první etapu Janata. Pokud se podaří získat dotace v podobné výši i v dalších letech, mohlo by být hotovo do tří let.

Město zatím zvažuje, jak opravenou památku následně využije. „Možnost, že bude budova znovu sloužit pro zájemce jako převlékárna, tady je. Určitě bude přístupná," nastínil starosta Pavel Janata.