Podle Jana Lukáška z firmy Plán projekt Kapucín, která projekt připravuje, se park nijak drasticky nezmění. „Návrhů, jak park obnovit, bylo už více. Vždy se jej někdo snažil přetvořit, ale on svému účelu slouží. S městem jsme se proto shodli na spíše konzervativnějším pojetí,“ sdělil Lukášek s tím, že na několik novinek se Třebíčané přesto mohou těšit. „Plán obnovy zahrnuje i plochu Podzámecké nivy a úsek až k plovárně na Polance. U Podzámecké nivy jsme navrhli lepší přístup k vodě. Vznikne tam i místo vyloženě na posezení či coby přístaviště loděk. A u plovárny počítáme s novým schodištěm, které zlepší přístup do Nehradova,“ vysvětlil projektant.

Rokli by podle plánu měla překlenout nová lávka. Lepší přístup by měl být i ke studánce. „Hlavně se ale opraví cesty a také spojnice ve svahu mezi Podzámeckou nivou a samotným parkem,“ doplnil Lukášek.

Vizualizace trasy plánovaného obchvatu Třebíče.
Lidem v Okříškách se nelíbí silnice k budoucímu obchvatu, sepsali petici

Starosta Pavel Pacal předpokládá, že projektovou dokumentaci pro provedení stavby město dostane do konce listopadu. „Blíží se vyhlášení různých dotačních titulů na revitalizaci zeleně a parků. Do práce na samotném parku bychom se chtěli pustit v roce 2024,“ informoval starosta Pavel Pacal.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář