Lékaři se ale opět postavili za odvolaného primáře dětského oddělení Jana Kozáka, který je podle nich uznávaným odborníkem i za hranicemi kraje a měl vždy korektní jednání. "V kauze zaměněných novorozenců podle kraje selhal jedinec, nebyla to chyba systémová, proč by měl být tedy primář odvolán," řekl mluvčí petičního výboru Jaromír Matějek. Podle hejtmana jsou ale personální otázky v kompetenci ředitele.

Ani dnešní jednání nezměnilo rozhodnutí lékařů z dětského oddělení nesloužit na protest proti odvolání Kozáka pohotovost. Za navrácení Kozáka a odvolané vrchní sestry zpět do jejich funkcí se pod petici za jediný den podepsalo 313 zaměstnanců nemocnice, z toho 78 lékařů. Mayer zatím o vyřešení situace s lékaři nejednal. Podle krizového scénáře by za protestující lékaře z dětského oddělení služby odsloužili ostatní, řekl Mayer.

Poznamenal, že pro vyjednávání o odškodnění rodičů zaměněných dětí si dnes nemocnice najala právníka, jenž zaslal dopis advokátovi obou rodin. Výši odškodnění ředitel nedokázal upřesnit. "Bude to otázkou jednání," řekl.

Hejtman po jednání v nemocnici navštívil rodinu z Jabloňova, které se záměna týkala. Více než hodinu zde diskutoval o formě pomoci i o situaci v nemocnice, řekl. Mluvčí rodiny Smejkal při jednání odmítl navrhnout částku, která by rodině pomohla. "Jedná se o dar, musí ho navrhnout kraj," řekl novinářům. Rodina ale trvá na tom, že se současným ředitelem nemocnice jednat o vyrovnání újmy nebude. Pokud nebude odvolán, bude věc řešit soudní cestou.