V této nemocnici přitom v rámci protestní akce dal výpověď každý druhý lékař. I tady však začali lékaři své výpovědi stahovat po dohodě odborů s ministerstvem.

„Ze čtyřiaosmdesáti výpovědí lékařů bylo nakonec staženo sedmdesát osm výpovědí s tím, že další čtyři lékaři se ještě chystají vrátit. Odejdou nejspíše jen tři lékaři, a sice s celkovým úvazkem 1,4,“ popsal ředitel.

Jaká je situace v rámci kraje, informovala ve čtvrtek vysočinská mluvčí Jitka Svatošová: „V kraji Vysočina bylo podáno celkem 393 výpovědí, k dnešnímu dni je jich 370 staženo. Stažení jednotlivých výpovědí ředitelé nemocnic očekávají ještě začátkem příštího týdne po jejich řádné dovolené. Do krajských nemocnic se nevrátí odhadem zhruba desítka doktorů.“

Přijdou i z Ukrajiny

Leoš Dostál přidal i další aktuální zprávu: „Do konce dubna by mělo do našeho zařízení nastoupit dalších devět nových lékařů.“ Tito lékaři nastoupí na oddělení interny, dětské a například kožní. „Jsou mezi nimi dva absolventi, zbývající jsou lékaři s praxí,“ uvedl. Mezi novým personálem budou i cizí státní příslušníci. A sice dva z Ukrajiny.

K dobrému konci podle ředitele nemocnice přispělo i to, že se za lékaře postavil vysočinský hejtman a také hejtman z Jihomoravského kraje. „Myslím si, že v rozhodujícím okamžiku se hejtmanům podařilo dosáhnout toho, že vyjednávání pokračovalo,“ zamýšlel se.

Pokud jde o naplnění požadavků lékařů, týkajících se jejich platů, ředitel Dostál zmínil: „Akceptujeme, co bylo dohodnuto, všechny peníze, které nemocnice dostane na tento účel, tak jej také na tento účel vynaloží.“

Podle ředitele lékařům, kteří výpověď stáhli, jejich pracovní poměr dále pokračuje. Osobně by prý přivítal, kdyby došlo k naplnění i některých dalších požadavků lékařů, zvláště těch, co se týkají úhrad za lékařskou péči.

Fungování nemocnic na Vysočině se vrací do normálu. Podle informací krajské mluvčí bylo ke čtvrtku na Vysočině již staženo téměř pětadevadesát procent všech podaných výpovědí lékařů.