Kdo chce z této ordinace odejít, čeká ho lehký zádrhel v přístupnosti zdravotnické dokumentace, kterou u doktora Salače měl. Je totiž nezbytné respektovat zákon o zdravotních službách, a proto nemůže být dokumentace jen tak vydána přímo do rukou pacienta.

„Zdravotnická dokumentace bude zasílána novému poskytovateli zdravotních služeb, zvolenému pacientem. A to na základě podepsané žádosti pacienta, tedy včetně podpisu ošetřujícího lékaře,“ informovala veřejnost moravskobudějovická radnice na svých webových stránkách, kde je zároveň odkaz na vzor tiskopisu, jenž si lze stáhnout a vytisknout.

Žádost se má posílat na adresu Interna Salač s.r.o., Pražská 914, 676 02 Moravské Budějovice. Žádat lze třemi způsoby: osobně ve čtvrtek 16. ledna v době od 9.00 do 12.00 hodin, dále písemně na zmíněnou adresu, případně lze oskenovanou žádost poslat elektronicky na e-mail salac.jos@quick.cz.

 „V současné době je činnost ordinace pozastavena, jsou však činěny postupné kroky k jejímu znovuotevření,“ informovala budějovická radnice.